Speed Dating – miłość w wielkim mieście

Speed Dating – miłość w wielkim mieście

Marzec 4th, 2015

Speed Dating czyli jak szybko znaleźć miłość w wielkim mieście.

Niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam…

Tak śpiewała kiedyś Anna Maria Jopek. Pędzimy przez życie, skoncentrowani na pracy i karierze, relaks co weekend, a raz w roku krótki urlop. Lecz ciągle doskwiera nam ten brak uczuć, brak ciepłych spojrzeń, poczucie samotności, wreszcie prozaicznie nie mamy z kim pójść do kina czy rodzinne wesele. I tu właśnie wkraczają SZYBKIE RANDKI, które dają to co najlepsze: rozmowę, towarzystwo, nowe znajomości, a dla samotnych okazję na miłość, szansę na szczęście.

Pomysł na SPEED DATING (inaczej szybkie randki) narodził się w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych. Rebe Deyo, związany z ultra ortodoksyjną organizacją Aish HaTorah (Ogień Tory), wymyślił ją po to, aby chronić swoich wiernych przed zgubnymi pokusami, które stwarza nowoczesna metropolia. Pomysł sam w sobie miał chronić randkowiczów przed ryzykownymi spotkaniami. Zamiast nawiązywania podejrzanych znajomości w barach i pubach, zapisz się na Express Randkę, podczas której będziesz mieć wiele randek naraz.

Bardzo szybko okazało się, że speed dating to świetny sposób na kojarzenie par i poznanie wielu interesujących osób. Dzisiaj w wielu klubach i kafejkach na całym świecie odbywają się tego typu spotkania dla singli.

Czym są SZYBKIE RANDKI?

Szybkie randki, inaczej Speed Dating, to rodzaj imprezy towarzyskiej, w której zachęca się ludzi, by mogli poznać dużo nowych osób w kilka minut. Co 5-7 minut mężczyźni i kobiety wymieniają się między sobą, żeby poznać się na „expressowych randkach”. Po tym czasie organizator daje znak dzwonkiem, sygnalizując panom, by się przesiąść do następnego stolika. Finałowy etap imprezy to zebranie wszystkich formularzy od uczestników. Jeśli okaże się, że dani uczestnicy wpisali się nawzajem na listę, następuje wymiana kontaktów. Podczas randek możemy przerwać na chwilę rozmowę, umożliwiając imprezowiczom zamówienie m.in. drinka w barze.

Po kilkunastu randkach trwa dalsza, otwarta impreza w klubie – dyskoteki i dansingi w Krakowie bądź Katowicach, w randkach tematycznych inne atrakcje (np. w randce dla kinomaniaków – projekcja filmu).

W ciągu 48 godzin uczestnicy, którzy dokonali tzw. ,,sparowań”, dostają od organizatorów kontakty do siebie nawzajem. Późniejsza znajomość zależy już od samych zainteresowanych.

Od samych uczestników zależy również, jakie sprawią wrażenie na innych randkowiczach. Szukając wskazówek, warto spojrzeć na porady najbardziej doświadczonych.

https://www.mydwoje.pl/Pierwsza-randka-Nie-daj-sie-zdyskwalifikowac#

Comments are closed.